Kamera Zenmuse X7 – nowa jakość w filmowaniu dronem

Targi DroneTech, efektowny dron z Wrocławia
Targi DroneTech w Toruniu – odwiedziliśmy zlot miłośników dronów
6 października, 2017
DJI - Zenmuse X7

DJI - Zenmuse X7

Świat filmowania dronem cały czas idzie do przodu i rzuca nam kolejne wyzwania. Samo latanie stało się już bardzo powszechne, a firmy poszukują nowych sposobów na poprawienie jakości nagrywania dronem. Najnowsza kamera Zenmuse X7 to przełomowy produkt od firmy DJI, który odbije się szerokim echem wśród ekspertów od dronów.

Wielu specjalistów od reklamy, nieruchomości i wielu innych dziedzin wykorzystuje drony w promocji, ale aby efekty filmów były zadowalające, ujęcia muszą być najwyższej jakości. Taką gwarancję powinna nam dawać nowoczesna kamera Zenmuse X7, czyli najnowszy wytwór chińskiej korporacji DJI, jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego gracza na rynku dronów.

Zenmuse X7 – profesjonalne filmy

Nowa kamera od DJI sprawdzi się w profesjonalnych produkcjach, takich jak teledyski, relacje na żywo, reklamy. Nie polecamy tego produktu komuś, kto filmowanie dronem traktuje tylko jako dodatkowe hobby. Za zestaw obejmujący kamerę Zenmuse X7 z jednym obiektywem zapłacimy ok. 15 tysięcy złotych. Cena jest konkretna, ale tak jak nadmieniliśmy wcześniej, nie jest to sprzęt przeznaczony do zabawy, a raczej dla profesjonalnego studia, realizującego poważne zamówienia. W przypadku działalności komercyjnej, inwestycja powinna nam się zwrócić.

Kamera Zenmuse X7 – szczegóły techniczne

Dron DJI Zenmuse X7 posiada wymienne obiektywy. Najważniejszym elementem kamery jest matryca CMOS formatu Super 35mm, który jest filmowym odpowiednikiem formatu APS-C. Rozdzielczość matrycy to 24 megapiksele, a my mamy możliwość rejestrowania filmów w wysokiej rozdzielczości 6K.

Wyżej opisane parametry są doprawdy imponujące, ale im bardziej zaglądamy się w specyfikację, tym jest jeszcze ciekawiej. Zakres tonalny matrycy to aż 14 EV, a wideo możemy rejestrować jako 12-bitowy RAW (format CinemaDNG).

Nowy produkt od DJI sprawia, że możemy uzyskać znakomitą jakość filmu z dronem zdecydowanie łatwiej niż do tej pory. Koniec z ciężkim, trudnym w obsłudze sprzętem, który dodatkowo jest podatny na liczne uszkodzenia. Trzeba sobie powiedzieć jasno – firma DJI po raz kolejny pokazuje, że to w jej gestii jest wyznaczanie trendów na rynku dronów.